1951-ben Sir Hugh Beaver, a Guinness Sörfőzde akkori igazgatója fejéből pattant ki az ötlet, amikor éppen kedvenc sportjának, a vadászatnak hódolt társaival, akik azon kezdtek el vitatkozni, hogy a nyírfajd vagy az aranylile a leggyorsabban repülő madár. 1955 augusztusában az ötletből valóság lett, s kiadták az első Guinness Rekordok Könyvét, amely karácsonyra a bestseller listák élére került.
A kezdeti kiadások elsősorban az ember által felállított rekordokra fókuszáltak. Elsősorban olyan versenyek eredményeit publikálták, mint a súlyemelés vagy a tojásdobálás.
Néhány példa:
-A legfőbb államügyészi hivatalt 1378-ban hozták létre (tulajdonképpen ezt a törvényszolgát arra nevezték ki, hogy minden olyan esetben eljárjon, amikor az állam az egyik fél). William de Giselhamot nevezték ki elsőnek erre a posztra.
-London város polgármesterének tiszte 1192-ig nyúlik vissza. Az első Henry Fitz Ailwyn 1212-ig, vagyis 20 évig töltötte be e tisztséget. Azután, hogy 1215-től fogva évenként sor került a megválasztásukra, a legtöbb választást- nyolcat – Gregory de Rokesley nyerte (1274 májusától 1280 januárjáig). York város feljegyzésekben szereplő, legelső polgármestere, Nigel, 1142-ben már ezen a poszton volt. 1453-ban viselte először polgármester az “igen tiszteletreméltó főpolgármester” címet.
Megdöbbentő rekordok a múltból