A szervezetünk védekezésképpen kezd el vastag „páncélzatot” kialakítani elhalt hámsejtekből, amikor a bőr külső rétege túl erősen vagy gyakran érintkezik egy másik felülettel. Pontosan ez történik akkor, amikor egy rosszul illeszkedő cipő mindig ugyanazt a lábujjat dörzsöli, vagy a gereblye nyele folyamatosan a hüvelykujjunk belső részét, esetleg a tenyerünket töri…
Ha a talpunk érintett, a bőrkeményedés felpuhításához valamilyen olajra lesz szükségünk, az egész napos védelemhez pedig különféle tapaszokra, valamint megfelelő zoknira, cipőre és talpbetétre. A kéz esetében a megfelelő kesztyű sokat segíthet.
Hasznos:
* Cukorbetegeknél és érszűkületben szenvedőknél a lábon megjelenő bőrkeményedés és tyúkszem igen . nehezen gyógyul, ezért különösen veszélyes lehet. Az elégtelen vérkeringés megnöveli a fertőzések kockázatát, ezért semmiképp sem szabad otthoni praktikákkal próbálkozni.
* Egyesek azt tanácsolják, hogy a bőrkeményedést és a tyúkszemet hagyományos vagy bőrvágó ollóval, esetleg borotvapengével vágjuk le. Ne tegyük! Ha ugyanis nem körültekintően használjuk ezeket az eszközöket, az érintett terület könnyen elfertőződhet. Hagyjuk ezt a feladatot inkább a hozzáértő pedikűrösre, aki szakszerűen és megfelelő higiéniai feltételek mellett fog minket megszabadítani a bőr-keményedésünktől.
Megbízható gyógymódok hétköznapi betegségekre