Bemész az üzletbe fényképezőgép vásárlása ürügyén, majd körbenézel, tanácstalanul álldogálsz egyik lábadról a másikra, és felteszed magadnak a nagy kérdést; „Ugyan most mit is vegyek?”
Van kicsi, van nagy, közepes, nehéz, könnyű, szürke, piros, kinézetben és funkciókban szinte határtalan a választék. Az eladó megsajnál, odamegy, és teszi a dolgát, elad. Te hazaviszed boldogan, feltöltöd elemmel, memóriakártyával, a használati utasítást félredobod, hiszen a fényképezésben semmi ördöngösség nincs, majd kilkkelgetsz, és van olyan mi sikerül, van olyan, mi nem. A „nem sikerült” általában akkor fog bekövetkezni, amikor nagyon kéne az a kép.
Erre (is) született a „Klikk” Magazin.
Amikor elkezd az ember gyermeke fotózással foglalkozni, akkor segítségül hívja a netet, mint hatalmas adatbázist, majd kap egy roppant kontrasztos téma megközelítést. A fényképezésről és a mögötte megbúvó lényegről vagy csak pár odavetett mondatban ejtenek szót, vagy olyan részletességgel beszélnek róla, hogy annak megértéséhez jó pár év műszaki fősuli is kevés lenne. A két véglet közötti úr betöltése az oldal egyik célja. A másik pedig az, hogy megmutassa a fényképészek életét, történelmét, sztorijait, és tulajdonképp mindent, mi e szakma mögött leledzik.
Klikk Magazin