Facö-vekekkel és kifeszített zsinórral jelölje ki a pontos határokat. A szélességeket és hosszúságokat lehetőleg a burkolólapok méretének egész számú többszöröseiben állapítsa meg; így jóval kevesebb követ kell majd elvágni. Az egyes lapok között hagyjon kb. 1 cm-es közöket: a burkolásnál ezt megfelelő méretű fapeckekkel állítsa be.
Ha puha a talaj, döngöljön bele kőtörmeléket, ha a burkolni kívánt terület, út a ház közvetlen közelében van, építse úgy, hogy enyhén kifelé lejtsen – így elvezeti az esővizet.
A burkolólapok lerakásának három különböző módja ismeretes:
Homokágyra A kőlapokat helyezze 4-5 cm vastagságú homokrétegre. Vízmértékkel ellenőrizze, hogy a lapok egy síkban vannak-e. Az esetleges kiálló széleket, lapokat fa alátéttel és kalapáccsal egyengesse el. Ennek a módszernek az a hibája, hogy a lapok idővel elmozdulhatnak, megsüllyedhetnek.
Betongöbökre Készítsen sovány betonalapot 1 rész cementhez adott 4 rész durva vagy betonhomokból kevés víz hozzáadásával. Keverje el, hogy összeálljon, de ügyeljen rá. hogy ne essen össze. Helyezzen a keverékből minden kőlap aljára 5 jókora göböt (egyet-egyet a négy sarkához és egyet a közepére). és ütögetéssel rakja őket vízszintesen az előkészített talajra.
Javítás Ha a homokágyra helyezett burkolólap billeg vagy nem simul a felületre, ásó hegyével emelje ki. Alsó felét tisztítsa meg és távolítsa el róla a felesleges homokot. A homokágyat töltse fel, ha túlságosan megsüllyedt, és illessze vissza a lapot.
Ha korábban betongöbös eljárást alkalmazott, távolítsa el a betont mind a kőlapról, mind az ágyazatból. Készítsen új keveréket, és a korábbi módon bekenve a burkolólapokat helyezze vissza az ágyazatba.
A habarcságyra helyezett burkolólapok nem mozdulnak el, hacsak nem éri őket egy ponton nagy nyomás. A meglazult lapot emelje ki, törje fel alatta az ágyazatot, tisztítsa ki és készítsen újat, majd fektesse vissza a lapot.
Fugázás Az új és a megjavított járófelületeknél is tanácsos a lapok közeit kifugázni, azaz malterral kitölteni. A művelettel várjon a burkolás befejezése után két napot. A kitöltésre homokot is használhat, de abban megkapaszkodhatnak a növények gyökerei. Használjon 1 rész cementből és 2 rész homokból álló keveréket, és csak annyi vizet adjon hozzá, hogy szárazon morzsolódó legyen. Egy rossz ecsettel nedvesítse meg a burkolólapok közeit, majd egy kisebb vakolókanállal vagy spaklival töltse ki őket az elkészített fugázó anyaggal.
Amikor kész van, meghajlított műanyag vagy csődarabbal húzza végig a fugákat, hogy a felületük sima, egyenletes és enyhén homorú legyen.
Ötletek, jó tanácsok, megoldások bármire