Webáruház készítés blog

Webáruház indításán gondolkozik? Segítünk.

Minden újdonsült webáruház tulajdonos – de még az is, akik csak tervezi egy webáruház készítését és megnyitását – számtalan új kifejezéssel és módszerrel találkozik, amellyel korábban minden bizonnyal nem. Még akkor sem, ha előzetesen volt már offline kereskedelmi gyakorlata, hiszen az online világ és egy webáruház teljesen más. Meg fog ismerkedni és szép lassan össze is barátkozik majd olyan szakkifejezésekkel, mint a keresőoptimalizálás, a konverziós ráta, az upsale, vagy épp a long tail marketing.

Kénytelen lesz megtanulni, hogy az Interneten a vevők máshogy viselkednek, mint egy hagyományos üzletben. Itt nincsenek közvetlen, személyes kapcsolatban az eladókkal vagy épp az üzlet tulajdonosával, ezért az a taktika sem működhet, hogy egy ügyes eladó rábeszéli a vevőt a vásárlásra. A neten céltudatosan keresnek a vásárlók, és ha nem azt kapják egy webáruház kínálatában, amire vágynak, akkor bizony tovább állnak. Könnyedén megteszik, hiszen mindössze egy kattintás az egész.

De mi a fontos egy webáruház esetén? Mely tényezők játszanak szerepet a sikeres internetes értékesítésben, ha ez a világ másképp működik, mint egy üzlet az utcán?

Haladjunk kívülről befelé: a kinézet itt is sokat számít, hiszen olyan boltból senki nem vásárol szívesen, amelyiknek a külsejével nem törődtek a kialakítás során. Egy ízléstelen design ugyanúgy elrettentheti a vásárlót, mint egy rosszul berendezett kirakat. Igen ám, de épp az imént volt arról szó, hogy a neten máshogy vásárolnak, hiszen nem a kinézet miatt térnek be egy áruházba, hanem azért, mert konkrét vásárlási szándékuk van, keresnek valamit. Tegyük fel, hogy a vevő szőnyeget akar venni, de nem tudja, honnan lenne a legmegfelelőbb. A legegyszerűbb és legismertebb módszerhez fog fordulni: beírja a keresőbe azt a szót, hogy „szőnyeg” vagy „szőnyegvásárlás”(statisztikák szerint Magyarországon általában a Google-t használják erre a célra az emberek). A kereső általi találati listából aztán válogatnak. A legjobb helyzetben azok az oldalak vannak, amelyek a keresett kulcsszóra megfelelően vannak optimalizálva (erről a későbbiekben bővebben). A legnagyobb valószínűsége annak van, hogy a vásárló az első tíz helyezett közül választja ki a számára megfelelő áruházat.Itt kerülnek a képbe azok az apró, de fontos tényezők, mint például a design. Egy tudatosan felépített áruházban a vevő „jól érzi magát”, és minden esetlegesen felmerülő kérdésére azonnal választ kap. Könnyedén elérhető helyen találja a kapcsolati adatokat (mely a webáruházban történő értékesítés esetén kiemelten fontos, hiszen nincs közvetlen kapcsolat a vevő és az eladó között, ezért minden lehetséges alkalmat meg kell ragadni, hogy bizalmat építsünk a vevőben), a szállítási információkat, valamint kellő tájékoztatást kap a vásárlás/fizetés menetével, a jótállással és az esetleges elállási jogaival kapcsolatban is. (Utóbbiak egyébként nem pusztán a bizalomkeltésre szolgálnak, hanem előírt törvényi kötelezettségek is.) A weboldalon szereplő cikkek igyekeznek segíteni abban, hogy minden kezdő e-kereskedő, illetve azok, akiknek hosszú távú céljai között van a webáruház készítés könnyedén kiigazodhassanak az online értékesítés világában.
Webáruház készítés blog