Megbízható gyógymódok hétköznapi betegségekre

A fogainkon ételmaradé­kokból és baktériumokból álló ragacsos filmréteg, le­pedék képződik, amely irri­tálja a fogínyt. Ha fogkefé­vel és fogselyemmel nem távolítjuk el, kemény fog­kővé alakul, amelyet már csak fogorvos tud eltávolí­tani…

Mindezek következ­tében végül megjelennek a fogínygyulladás (gingivitis) tünetei: a fogíny felpuffad, fájdalmassá válik, és fogmo­sáskor vérzik. Kezelés hiá­nyában a fogíny elválik a fogaktól, és az így keletke­zett nyílásokban megtele­pednek a kórokozók. A fo­gak szabadon maradó ré­szei rendkívül érzékenyek. Nem tudunk megszabadul­ni a szájszagtól, fájdalmas fekélyesedés indul meg, a fogaink pedig meglazulnak és kihullanak.
Hasznos: Az érzékennyé vált fogíny tulajdonképpen intő jel, hogy fordítsunk na­gyobb figyelmet a fogmo­sásra és a fogselyem hasz­nálatára. A rendszeres ellenőrzésen kívül akkor menjünk el a fogászati ren­delésre, ha rendellenessé­get észlelünk a fogínyün­kön, illetve ha vérezni kezd. Erős fájdalom esetén haladéktalanul jelentkez­zünk be, különösen akkor, ha lázunk is van, és a nyaki nyirokcsomók duzzadtak. Ilyenkor olyan fekélyről lehet szó, amely azonnali kezelést igényel.
Megbízható gyógymódok hétköznapi betegségekre