Két-három hetenként kívül-belül takarítsa le gépkocsiját. Félévente polírozza is fel. A fényezésre lehetőleg száraz, meleg napot válasszon, de magát a mosást ne végezze soha tűző napon, mert a hirtelen leszáradó víz, foltokat hagy.Az utastér Itt kezdje a takarítást. Ha lehet, emelje ki a két első ülést, vegye ki a szőnyeget, a gumiszőnyeget meg a szigetelőfilcet is alóla. Porszívózza ki a fenéklemezt meg minden egyebet, ami nem mozdítható. A szőnyegeket porszívózza ki, s ha szükséges, szőnyegtisztító szerrel is tisztítsa meg. A kopási foltokra terítsen gumiszőnyeget, de Palmatexszel le is ragaszthatja.
Porszívózza ki az üléseket, a támlákat, dörzsölje át ezeket is tisztítószerrel, ha szükségesnek ítéli. Hígított mosószerrel óvatosan mossa meg a tetőkárpitot is.
Az ablakokat és szélvédőket belülről metil-alkoholos meleg vízzel törölje át. Ha a hátsó szélvédő fűthető, vigyázzon a hőszálakra: szivaccsal, hosszában törölgesse, ne keresztben.
A karosszéria A tető lemosásával kezdve bőséges tiszta vízzel mossa le, öntözőcsőből vagy akár vödörből. Ha öntözőcsővel dolgozik, mossa ki a kerékdobokat is, hadd tűnjenek el a beszáradt sármaradványok. A kerekeket azonban ne locsolja, mert víz mehet a fékdobokba; ezek tisztítására inkább vödröt, nyeles kefét használjon.
Ha nem lett patyolattiszta a karosszéria, meleg vízben oldjon fel egy kevés autómosó folyadékot. Háztartási tisztítószereket ne használjon: kárt tehetnek a fényezésben. Tiszta szivacsot vagy puha kefét használjon, s rögtön a mosás után öblítse le tiszta vízzel, majd törölje szárazra.
Denaturált szeszbe mártott ronggyal törölje le a makacs kátrány-, madárürülék- és rovarszennyezéseket.
Hajtsa vissza az ablaktörlő karokat, és hígítatlan ablakmosó folyadékkal törölje meg a gumilapátokat. Magát a szélvédőt és az ablakokat viszont csak vízzel mossa le.
Ötletek, jó tanácsok, megoldások bármire